Przywołujemy ducha kaset magnetofonowych

Życie jest drogą. Dni, tygodnie, miesiące czy lata przemykają niczym miasta na autostradzie. Jednak każdy, nawet niepozorny moment ma znaczenie. Przeszłość wpływa na to, kim dzisiaj jesteśmy. Ale co sprawia, że niektóre chwile pamiętamy bardziej? Czasem mamy w pamięci rzecz, która kojarzy nam się z daną sytuacją. Czasem jest to jakaś melodia albo słowa piosenki, która leciała w tle. Czasem są to ludzie, z którymi spędzaliśmy czas.

Tworząc Muzeum Kaset chcemy przywołać najlepsze wspomnienia, których kaseta magnetofonowa albo walkman były ważnymi elementami. Zamierzamy przewinąć wspomnienia do lat ’70, ’80 i ’90, kiedy muzyka nie była tak łatwo dostępna. Chcemy przypomnieć chwile, kiedy naciśnięciu “play” towarzyszyły niezwykłe emocje. W Muzeum Kaset zapiszemy tamte wspomnienia na nowoczesnych nośnikach nie tylko po to, aby ocalić je od zapomnienia, ale też po to, aby pokazać je pokoleniom urodzonym w cyfrowym świecie.

Nagraj filmik

Pamiętasz jeszcze te emocje, które towarzyszyły Ci przy odtwarzaniu muzyki z ulubionej kasety magnetofonowej? Przypominasz sobie tę radość w momencie przekazania Ci pierwszego walkmana? Nagraj swoje wspomnienia. Pamiętaj, że nie musi to być profesjonalne nagranie, bo dla nas ważniejszy jest autentyczny przekaz. 

Prześlij nam filmik a my potem sprawimy, że Twoja historia zostanie przedstawiona wszystkim, którzy odwiedzą wystawę Muzeum Kaset.

Prześlij pliki

Opisz swoje wspomnienia

Chcesz podzielić się historią, w której kaseta magnetofonowa albo walkman grały ważną rolę, ale nie czujesz się dobrze przed kamerą? Nic straconego! W Muzeum Kaset przygotowaliśmy specjalne miejsce dla wspomnień pisanych słowem. I znów, nie musi to być ani poemat ani powieść. Dla nas liczy się autentyczny przekaz i łatwość odczytania treści.

Prześlij nam swoją opowieść a my postaramy się, żeby Twoją historię przeczytali wszyscy, którzy odwiedzą Muzeum Kaset. 


  Dorzuć swoje kasety albo walkmany do kolekcji

  Nie czujesz się dobrze przed kamerą ani nie masz talentu pisarskiego? Za to w Twoim domu znalazły się od lat nieużywane kasety magnetofonowe albo walkmany? Bardzo dobrze! 

  Prześlij nam je (najlepiej listem poleconym na adres: Skrytka Pocztowa 38, 01-393 Warszawa) a my dołączymy Twoje pamiątki do kolekcji Muzeum Kaset.

  Pomóż nam się rozkręcić

  Nie czujesz się dobrze przed kamerą ani nie masz talentu pisarskiego? Po przeszukaniu domu nie znalazło się pudło ze starymi kasetami czy walkmanami? Nic straconego!

  Wesprzyj nasz projekt finansowo, a my włączymy Cię do grona darczyńców Muzeum Kaset, dla których analogowa muzyka jest wiecznie żywa.