You are currently viewing Muzeum Kaset to miejsce, które przewija najlepsze wspomnienia

Muzeum Kaset to miejsce, które przewija najlepsze wspomnienia

Kaseta magnetofonowa i walkman – dwa przedmioty, które kiedyś zrewolucjonizowały rynek muzyczny – otrzymały nowe życie. Od 1 lipca 2019 roku oficjalnie działa Muzeum Kaset, miejsce przywołujące wspomnienia i emocje zapisane na taśmach magnetycznych i słuchane w Walkmanach a nie na smartfonach.

Muzeum Kaset rozpoczęło swoją działalność dokładnie w 40-tą rocznicę wprowadzenia Walkmana na rynek. Urodziny przenośnego odtwarzacza muzycznego odbyły się w warszawkim Hard Rock Cafe. Podczas wydarzenia można było usłyszeć historię powstania Walkmana, ciekawoski o poszczególnych jego funkcjach i wybranych modelach czy też krótkie kalendarium muzyki rozrywkowej stanowiącej nieodłączny element rozwoju rynku odtwarzaczy muzycznych.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia.