You are currently viewing Wszystkie Walkmany prowadzą do Hard Rock Cafe w Warszawie

Wszystkie Walkmany prowadzą do Hard Rock Cafe w Warszawie

Pierwszy lipca to dla Muzeum Kaset dzień szczególny. 40 lat temu na rynek został wprowadzony pierwszy Walkman, zaś w 2019 roku oficjalne rozpoczniemy naszą działalność. Oba powody są doskonałą okazją do zroganizowania wydarzenia, które obędzie się w najbliższy poniedziałek w warszawskim Hard Rock Cafe. 

Kiedy 1 lipca 1979 roku firma Sony wprowadziła na rynek Walkmana – pierwszy zminiaturyzowany odtwarzać kaset magnetofonowych – nikt nie przypuszczał, że ten przedmiot zrewolucjonizuje przemysł muzyczny. Na początku był on uważany za dziwaczny i nikomu niepotrzebny. Jednak dziś Walkman postrzegany jest jako pierwsze urządzenie, które umożliwiło słuchanie muzyki gdzie i kiedy tylko chcemy.

W Muzeum Kaset 40 rocznicę wprowadzenia Walkmana na rynek będziemy świętować na rockowo! Razem z warszawskim Hard Rock Cafe przygotowaliśmy urodziny, podczas których będziemy przewijać wspomnienia i przywoływać czasy, kiedy muzyki słuchało się w Walkmanie a nie na smartfonie. W planach mamy niezwykłą podróż do historii poprzez specjalnie przygotowane na tę okazję kalendarium muzyczne, krótką prelekcję o pierwszym Walkmanie oraz konkursy z nagrodami.

Urodziny Walkmana to też świetna okazja, aby oficjalnie rozpocząć działalność Muzeum Kaset, prawdopodobnie pierwszego na świecie muzeum z kolekcją ponad 3000 kaset i prawie 100 walkmanów. W czasie wydarzenia zostaną ogłoszone plany Muzeum na okres wakacyjny.

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 1 lipca 2019 roku w godzinach od 18.00 do 20.00 w patio warszawskiego Hard Rock Cafe przy Złotych Tarasach. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku.

Serdecznie zapraszamy!