You are currently viewing Pomóż rozkręcić Muzeum Kaset

Pomóż rozkręcić Muzeum Kaset

Muzeum Kaset przewija najlepsze wspomnienia. Przypomina czasy, kiedy muzyka była zapisywana na taśmie, a dźwięków słuchało się w walkmanach a nie na smartfonach. Łączy ludzi, dla których utwory z lat ’70, ’80, ’90 i ’00 były nie tylko formą wyrazu, ale też dawały poczucie wolności. Muzyka zaklęta w taśmach kasety magnetofonowej stanowiła wóczas tło wielu ważnych chwil i wydarzeń wielu pokoleń. Dziś większość tych pięknych wspomnień często jest przechowywana w głębokiej pamięci lub – jak kasety – w zakurzonych miejscach domów wielu Polaków.

Aby ocalić historie od zapomnienia tworzymy niepowtarzalną wystawę kaset magnetofonowych i Walkmanów. W czasie wakacji 2019 roku pojawimy się w 9 miejscowościach w Polsce, gdzie stworzymy wyjątkowe miejsce pełne dźwięków i emocji dedykowane nie tylko dla trzydziesto- i czterdziestolatków, ale też ich rodzin. Przygotujemy program przypominający sentymentalną podróż w czasie dla starszych i atrakcje tłumaczące działanie kaset magnetofonowych młodszym pokoleniom.

Odpowiemy na pytania, jak działa kaseta magnetofonowa? dlaczego walkman był jednym z ważniejszych wynalazków? jak zapisywano dźwięki na taśmie magnetycznej? Od instytucji kulturalnych, muzeów czy ośrodków etnograficznych wyróżniamy się tym, że aktywizujemy osoby, dla których muzyka puszczana z kaset magnetofonowych jest wiecznie żywa. Pamiętamy o potrzebie budowania mostów międzypokoleniowych i zachęcamy rodziców do dzielenia się swoimi wspomnieniami z młodości ze swoimi dziećmi.

Zaczynamy w formie objazdowej, gdyż chcemy zarażać pięknem nostalgii, ale także świętować rocznicę 55. narodzin kasety magnetofonowej oraz 40. lecie Walkmana. Po okresie letnim planujemy otwarcie wystawy stałej w jednym z wybranych miast Polski, by skupić się nie tylko na emocjach, ale także edukować dzieci i młodzież w zakresie zjawisk fizycznych na przykładzie naszych eksponatów.

Żeby Muzeum Kaset mogło zaistnieć w pełnej funkcjonalności potrzebujemy Waszego wsparcia! Wasze środki przekazane za pośrednictwem protalu zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/z/muzeumkaset zostaną przekazane na budowę wystawy, dzięki której w całej okazałości pokarzemy zebrane dotąd kolekcje kaset magnetofonowych i Walkmanoów.