Odkrywamy historię muzyki wszystkimi zmysłami

Muzeum Kaset to nie tylko kolekcja kaset magnetofonowych i walkmanów. To też nie tylko jest podróż do przeszłości i wspomnień z lat ’70, ’80 czy ’90. Jednym z głównych celów projektu jest przygotowanie nietypowej, interaktywnej wystawy zachęcającej do odkrywania historii muzyki wszystkimi zmysłami. 

Muzeum Kaset będzie miejscem zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. To tutaj każdy będzie mógł dotknąć kaset magnetofonowych i bez końca rozwijać jej taśmy. To tutaj każdy będzie mógł rozkręcić na części pierwsze walkmana. To tutaj każdy będzie mógł zobaczyć analogowe brzmienia. A dodatkową atrakcją będą wykłady i spotkania z inżynierami czy producentami muzycznymi. Zaproszeni goście wytłumaczą prawa fizyki wykorzystywane przy rejestracji dźwięków na taśmie magnetycznej.

kaseta z ołówkiem

Przewijanie kasety ołówkiem

Pamiętasz jeszcze, dlaczego ołówek jest nieodłącznym towarzyszem kasety magnetofonowej? A może chcesz pokazać swojemu dziecku jedną z zabaw Twojej młodości? Mamy na to sposób! Przeprowadzimy konkurs przewijania kasety ołówkiem na czas. Dołączysz do nas?

walkaman

Wyszukiwanie utworu na walkmanie

Pamiętasz jeszcze, jak przewijało się kasety w walkmanie, żeby znaleźć ulubiony utwór? A może chcesz pokazać swojemu dziecku, jak słuchało się muzyki w czasach Twojej młodości? Mamy na to sposób! Przeprowadzimy konkurs wyszukiwania utworów na walkmanie. Zabawisz się z nami?

jak działa kaseta

Muzyka analogowa - jak to działa?

Pamiętasz jeszcze te charakterystyczne szmery z kasety magnetofonowej? A może chcesz pokazać swojemu dziecku, jak odtwarzało się muzykę w czasach, kiedy nie było smartfonów? Mamy na to sposób! Przeprowadzimy warsztaty z rejestracji dźwięku analogowego. Przyjdziesz?